נשמח לשמוע ממכם 052-309-62-64

איך לבחור מתוקים, קינוחים ושתייה חמה לאירוע שלכם?

התפריט הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בהצלחת כל אירוע, פרטי או עסקי. במיוחד יש השפעה לקינוחים ולשתייה החמה שמוגשת לקראת סוף האירוע - כשמסיימים עם טעם טוב בפה, האירוע כולו ייזכר הרבה יותר לטובה. איך בוחרים נכון מתוקים וקפה? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לפנק את האורחים שלכם עם קינוחים משובחים וקפה איכותי:

מתוקים ללא סוכר או מופחתי קלוריות

הטיפ הראשון לבחירת הקינוחים שישאירו טעם טוב בפה בתום האירוע הוא לוודא שהתפריט מכיל גם אופציות דלות סוכר או אפילו נטולות סוכר לחלוטין, וכמו כן מתוקים עשירים בטעם אבל לא בקלוריות. אמנם מדובר באירוע, וגם מי שנמצא בעיצומה של דיאטה קפדנית משחרר קצת את הרסן, אבל כדאי לזכור שכיום יש שפע עצום של קינוחים יפהפיים ובעלי טעמים ייחודיים גם בלי להיות מפוצצים בסוכר. בנוסף קינוחים קלילים מאפשרים לאורחים להישאר קלילים.

מגוון רחב של קינוחים קטנים יחסית

עוד המלצה חשובה היא לעזור לאורחים לדגום כמה שיותר קינוחים גם בלי רגשות אשם ובלי להרגיש רע אחרי שהאירוע נגמר. כשיש מגוון רחב של מתוקים, ובמקביל כל אחד מהם קטן יחסית, המשתתפים באירוע יכולים לקחת גם 3-4 קינוחים בלי נקיפות מצפון - ולהרגיש שהשקעתם בהם גם כסף וגם מחשבה.

קינוחים טבעוניים

הגידול ההולך ומתמשך במספרם של הטבעונים מחייב מחשבה גם עליהם, והצעת קינוחים שאין בהם מרכיבים מהחי, כלומר חלב, ביצים או דבש. קינוחים טבעונים פותרים גם את בעיית הכשרות באירוע בשרי, ועוד כדאי לדעת ששפים מוכשרים מייצרים מטעמים מוצלחים מאוד על בסיס מרכיבים מהצומח כמו קוקוס, אננס, טפיוקה ומרכיבים נוספים. בפרט מצטיינים בכך הקינוחים האסיאתיים, שיתרמו גם נופך אקזוטי לאירוע שלכם.

קפה - בצורות הכנה שונות

ההמלצה על מגוון תקפה כמובן גם לקפה. יש מי שאוהבים את הקפה שלהם אינטנסיבי ומר ולכן יחפשו אספרסו, יש מי שמעדיפים את המעודנות של ההפוך, יש מי שרוצים נגיעה קלה בלבד של חלב ולכן עבורם האופציה הנכונה היא לאטה ואם בחברת הקייטרינג יש מקינטות לקפה האורחים נהנים גם ממוקה - משקה קפה בעל טעם ייחודי שמתאים מאוד לאירועים.

דוכנים צבעוניים או שולחן גדוש בכל טוב?

עוד החלטה חשובה לגבי הפינאלה הקולינרי באירוע היא איך להגיש את כל הקינוחים. אפשרות אחת היא דוכנים צבעוניים שבכל אחד מהם סוג אחר של מתוקים (וכמובן בר קפה מסוגנן), ועוד אופציה היא ליצור שולחן אחד גדוש בכל המטעמים ובאופן טבעי ססגוני להפליא. לכל אחת מהאפשרויות יתרונות אחרים, ולכן הבחירה היא בעיקר לפי אופי האירוע. באירועים המיועדים לקהל צעיר - למשל מסיבת בת מצווה או בר מצווה - הדוכנים הופכים לאטרקציה בפני עצמה, ואילו באירועים העסקיים מומלצת בדרך כלל האופציה השנייה שגם היא מסחררת את כל החושים בזכות שפע המתוקים המשובחים.